Styrebobler
Av forbundsstyret Publisert 03.11.11
Nytt om mangt...
Rapporten fornying av tolketjenesten er sendt ut til alle medlemmer. Vi har fått mange tilbakemeldinger fra dere medlemmer på den og vi deltok i møte med NAV Hjelpemidler og tilrettelegging 24. oktober. Rapporten var tema på dette møtet. Mer info fra møtet vil bli sendt til dere medlemmer på mail.
Forbundsstyret møtte på Østlandet regionlags tolkepils. Der diskuterte vi rapporten fornying av tolketjenesten, og koste oss med kollegaer.
Er med i planleggingen av et nordisk seminar som skal finne sted på Færøyene i 2012. Mer informasjon om dette kommer.
Har hatt et møte med AVYO siden sist, og planlegger et nytt møte i november. Arbeidet opp mot AVYO har i stor del handlet om rapporten fornying av tolketjenesten, og statsbudsjettet. I neste møte tar vi opp samarbeidsavtalen vår, og andre aktuelle saker som kommer opp." |